25.11.2013 / 14:22
Autor
Helena Dvořáková

Zemědělcem roku 2013 je Úsovsko EKO

Vítězem soutěže Zemědělec roku se letos stala společnost Úsovsko EKO. Výsledky byly dnes vyhlášeny v rámci setkání zemědělců v pražské Lucerně. V soutěži, kterou pořádá vydavatelství Profi Press a týdeník Zemědělec, se zemědělské podniky hodnotí podle ekonomických ukazatelů. Šlo o 12. ročník soutěže.

Druhé místo pro letošní rok připadlo firmě AGROS HANÁ z Olomouckého kraje, třetí skončilo Agrodružstvo Brázdim ze Středočeského kraje. Vítěz dostal od sponzorů šek na 150.000 korun, druhé místo bylo oceněno 100.000 Kč a třetí 50.000 Kč. Loni soutěž vyhrálo Zemědělské družstvo Rajhradice z Brněnska.
Kromě absolutních vítězů byli letos vyhlášeni také regionální vítězově v deseti krajích a čtyři nejlepší subjekty na základě právní normy. Nejlepším mladým farmářem se stal Václav Nosek z Kestřan v Jihočeském kraji.
Odborníci z Ústavu zemědělské ekonomiky a informací hodnotili firmy na základě jejich loňských ekonomických výsledků. Podle vypočtených hodnot dostaly přihlášené podniky body. Spolupořadateli soutěže jsou Ministerstvo zemědělství, Agrární komora ČR, Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů a Společnost mladých agrárníků.

 

vítězové2013

 

 

 

vítězové-celkem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *